Owijanie ciała folią (body wrapping) – domowy sposób na cellulit

Kobiety przez lata wypracowały masę domowych sposobów walki z cellulitem. Niektóre z nich moga wydawać się dziwne. Różnego rodzaju substancje czy metody niekoniecznie stworzone do zastosowań stricte kosmetycznych okazują się jednak w walce z pomarańczową skórką dośc skuteczne. Jednym z takich sposobów jest owijanie ciała folią (tzw. body wrap). Na czym to polega, jak to wykonać i czy jest skuteczne zobaczysz w artykule poniżej.

Owijanie folią a walka z cellulitem

Owijanie ciała czymś takim jak folia spożywcza (folia spożywcza jest akurat w kraju dośc popularna, za granica natomiast istnieja specjalne zestawy do body wrappingu), z pozoru może wydawać się bez sensu. Jednym z powodów dla których powinnaś przestać myśleć o jego nieprzydatności jest coraz bardziej powszechna obecność tego zabiegu w salonach kosmetycznych.
Pierwsze pytanie – po co to robić? Przecież tylko się spocę. No właśnie, między innymi o to chodzi. Brak dostępu powierza spowoduje, że Twoja skóra zacznie się pocić. Wraz z potem z ciała zostaną wydalone niepożądane toksyny, a pory się rozszerzą. Warto zauważyć, że owijanie ciała folią jest jedną z metod walki z cellulitem (głownie cellulitem wodym), ale nie tylko. Powoduje także ogólną poprawę wyglądu skóry. Na szczęście wykonanie go w domu jest naprawdę bardzo proste, a efekty są naprawde dobre!

Po co go stosować

Jest kilka przyczyn stosowania metody owijania ciała folią. Od celu jaki chcemy osiągnąć może zależeć przebieg zabiegu oraz kosmetyki jakich nalezy użyć.

  • Nawilżanie
  • Wyszczuplanie
  • Walka z cellulitem
  • Usuwanie toksyn

Wybrane kosmetyki do body wrappingu

Tak jak wspominałam body wrapping może być stosowany jako jedna z metod walki z cellulitem. Wykonnie zabiegu jest dokładnie takie jak według przepisu poniżej. Kluczem są natomiast stosowane balsamy / kosmetyki. Poniżej kilka pomysłów na fajną anty-cellulitową kurację:

Na rynku dostępnych jest wiele bardzo dobrych balsamów, kremów i innych kosmetykow na cellulit. Większość z nich oprócz zwykłego wcierania może być stosowanych przy body wrappingu. Poniżej kilka ciekawych propozycji z których możesz skorzystać. Linki prowadzą do porówywarki cen, dzięki czemu zakupisz je najtaniej w sieci i dużo taniej niż aptece / drogerii stacjonarnej. Body wrapping w domu przyniesie lepszy efekt jeśli zastosujesz odpowiedni kosmetyk.

ANTICELLULITE CRYO GEL 400ML

ANTICELLULITE CRYO GEL 400ML

Nowoczesny kosmetyk anty cellulitowy wykorzystywany rownież do body wrappingu. Dobra jakość w dostępnej cenie?

Zobacz ofertę

Krem na cellulit BINGOSPA L-KARNITYNA

Krem na cellulit BINGOSPA L-KARNITYNA

Krem zwiększa odporność skóry na rozciąganie, poprawia gładkość skóry, jej jędrność i elastyczność. Jeden z tańszych kosmetyków.

Zobacz ofertę

Krem Collistar Special Perfect Body

Krem Collistar Special Perfect Body

Głównym zadaniem kremu jest ujędrnianie i usuwanie cellulitu. Idealnie nadaje się jako kosmetyk do body wrappingu.

Zobacz ofertę

Pozostałe kosmetyki

Więcej kosmetyków do wraapingu już niedługo!

Przepis na body wrapping w domu. Owinąć się folią nie wystarczy!

Jeśli wykonujesz zbieg po raz pierwszy warto rozważyć udanie się do salonu kosmetycznego. Dokładnie zobaczysz jaki jest przebieg kuracji, będziesz mogła wypytać się o różne szczegóły, np. jakie kosmetyki są najlepsze. Kosmetyczka określi także czy nie masz żadnych przeciwskazań do zabiegu. Poniżej nasz przepis na body wrapping, który możesz wykonać we własnym domu:

Przygotowanie

Pierwszym krokiem powinno być wykonanie kilku łyków wody. Przecież nie chcesz się odwodnić!
Zabieg może wyglądać różnie w zależności od tego gdzie jest przygotowywany. Będąc w salonie kosmetycznym znajdziesz się w klimatycznym pokoju ze świecami, abyś mogła poczuć się odprężona i zrelaksowana. Przygotowując się w domowym zaciszu ten element oczywiście nie jest konieczny 🙂
Przedewszystkim należy określić cel zabiegu (nawilżanie, wyszczuplenie, walka z cellulitem, odchudzanie). Od tego będzie zależeć wybór kosmetyku jaki powinnaś nanieść na swoją skórę w miejscu owijania. Zwykle stosowne są różnego rodzaju olejki, maseczki i balsamy.

Owinięcie folią

Po zaaplikowaniu właściwego kosmetyku przychodzi moment kluczowy – a więc owinięcie folią. Można zastosować folię spożywczą. Powinnaś owinąć się tak, aby folia w każdym miejscu przylegała do ciała jednak uważaj, aby nie zrobić tego zbyt ciasno. Pownnaś czuć się komfortowo i swobodnie. Najczęściej wybieranymi miejscami do body wrappingu są uda, pośladki (chociaż tutaj można się spotkać z pewnego rodzaju trudnościami :-)) oraz brzuch.
Do spotęgowania działania owiniętej folii, w celu jeszcze większego ocieplenia możesz zastosować poduszkę elektryczną. Wystarczy ustawienie temperatury na najmniejszą.

Czas zabiegu i powtarzanie

Owinięta folią powinnas leżeć minimum 30 minut. Wszystko jest zależne od tego ile jesteś w stanie wytrzymać. Jeśli grzanie w poduszce elektrycznej będzie ustawione zbyt wysoko prawdopodobnie nie wytrzymasz nawet pół godziny. Nie przekraczaj 40 minut.

Częstotliwość powtarzania zabiegu wrappingu wynosi zwykle 1 zabieg co 2-3 dni, minimum raz w tygodniu. Stosowanie owijania w salonie w takiej częstotliwości może być dośc kosztowne, dlatego warto wykonywać go w domu. To naprawdę nie jest trudne!

Film z body wrappingu

Skuteczność / opinie o efektach body wrappingu

Jeśli chodzi o skuteczność body wrappingu to bardzo trudno jednoznacznie ją określić. Opinie są różne w zależności od celu w jakim stosujemy zabieg. Najlepszą skuteczność owijanie folią osiąga dla zabiegów nawilżąjących, antycellulitowych i wyszczuplających (ale bez rewelacji), natomiast wątpliwe i dość płytkie są efekty są osiągane przy detoksykacji organizmu. Oczywiście toksyny są usuwane, ale tylko z obszaru skóry, nie ma natomiast wpływu na te w nerkach lub wątrobie.
Jeśli chodzi o efekty wyszczuplający body wrappingu to pamiętajmy, że jest on związany z utratą wody gromadzonej w skórze. Po zastosowaniu zabiegu owszem, moga być zauważone ubytki w centymetrach, natomiast patrząc na wagę nie spodziewajmy się długoterminowego, zauważalnego efektu. Rezultat odchudzania związany ze zmniejszeniem wagi ciała jest spowodowany utratą wody i w długim okresie zniknie. Odchudzanie wymaga niestety większego zaangażowania oraz zastosowania nieco innych metod. Jeśli masz opinię o skuteczności body wrappingu dodaj ją w komentarzu!.

Przeciwskazania body wrappingu

Ze względu na charakter zabiegu (dość długie oddziaływanie kosmetyku pod wpływem temperatury) body wrapping nie jest przeznaczony dla każdego. Przeciwskazaniami są:

  • Wrażliwa skóra
  • Podrażneinia i rany obecne na skórze
  • Alergie na składniki kosmetyków
  • Duża ilośc różnego rodzaju pieprzyków na skórze
  • Żylaki
  • Dolegliwości sercowe, wysokie ciśnienie
  • Niedawno przebyte operacje
  • Ciąża

Co ciekawe jednym z przeciwskazań może być także klaustrofobia. Niektóre osoby źle znoszą częściowe unieruchomienie / ograniczenie ruchów ciała.

zwalczcellulit
Share

Komentarzy: 4

  1. Owijanie folią stosowanie przy tym kosmetyków to jeden z lepszych sposobów walki z pomarańczową skórką. Z tego, co zauważyłam, to efekty są naprawdę dobre. Najważniejsze, że body wrapping w domu można wykonać stosunkowo łatwo przy niemal zerowym nakładzie finansowym, no bo przecież każdy ma w domu folię spożywczą. Jest zabieg łatwy, a przy tym przyjemny.

    Z moich rozmów z koleżankami wynika, że folia spożywcza na cellulit jest stosowana coraz częściej. Opinie na temat efektów są zaskakująco dobre. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić domowy body wrapping.

    Pozdrawiam serdecznie!

    1. kiedyś czytałam tez o bandażach ale swój cellulit nakładam folię 🙂 a jakie składniki są w sumie najlepsze na to by sie tego pozbyć? 😀

    2. z domowych rzeczy to myślę że fusy od kawy, cellulit i inne rzeczy są całkiem fajne na body wrapping. na pewno można dodać olej sezamowy, imbirowy, kasztanowcem, czerwoną papryką itp.

    3. I ile mniej więcej trzyma sie taki bw???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *