Cellulit wodny

Pomarańczowa skórka z jaką wszystkie się zmagamy jest dolegliwością, która może pojawić się na kilku podłożach. Cellulit wodny powstaje łatwiej niż tłuszczowy, całe szczeście jest go zdecydowanie łatwiej zredukować. Dlaczego powstaje i radzić sobie z wodnym cellulitem dowiesz się w poniższym artykule.

Co to jest cellulit wodny

Jest to rodzaj cellulitu wywołanego przez nieprawidłowy przepływ limfy i krwi w tkankach łącznych. Co ciekawe dotyka również kobiet szczupłych, o dobrej figurze, nie mających problemów z nadwagą. W momencie gdy tkanka łączna stanie się zbyt miękka możliwe staje się przenikanie limfy oraz zawartych w niej toksyn do tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe pod wpływem tych toksyn zaczynają puchąć, pęcznieć co tworzy grudki i bruzdy widoczne na skórze.

Przyczyny cellulitu wodnego

Wodna odmiana cellulitu powstaje z odkładania się nadmiernej ilości wody w organizmie. Klika przyczyn dlaczego się tak dzieje:

 • Nieodpowiednia dieta bogata w substancje sprzyjające zatrzymywaniu wody w organizmie. Zwykle chodzi o sól (sód) spożywaną w
  • wędlinach,
  • przekąskach,
  • w zupach,
  • warzywach mrożonych i w puszcze,
  • sokach warzywnych,
  • przetworach mięsnych,
  • zupach w proszku,
  • itp.
 • Paradoksalnie niedobór wody może powodować problemy z jego odkładaniem, a co za tym idzie cellulit wodny. Organizm wyczuwając, że brakuje mu wody może zacząc ją gromadzić. Zalecane spożycie wody dla osoby dorosłej to około 2 – 2,5 litra dzienie. Dla osób uprawiających sport lub wykonujących prace fizyczną ta ilość jest większa.
 • Zbyt mało białka. Białko pełni rolę substancji wiążącej wodę. Jeśli jest go za mało substancje fizjologiczne moga prenikać przez naczynia limfatyczne i krwionośne, a to z kolei skutkuje obrzękami. Braki białka powodowane są zwykle przez niewłaściwą dietę.
 • Brak ruchu powodujący słabsze krążenie krwi, a to sprzyja powstawaniu zastojów płynów w tkankach. Same problemy z krążeniem również mogą przyczynić się do powstania cellulitu wodnego
 • Nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej wynikające głównie z brania tabletek antykoncepcyjnych, okresu, ciąży.
 • Różnego rodzaju używki używki – alkohol, palenie papierosów, kofeina.

Na cellulit wodny wpływa także styl życia (siedzący) oraz noszenie zbyt obcisłych ubrań.

Woda na cellulit

Co zrobić, aby ograniczyć cellulit wodny

Dieta

Usuwanie cellulitu wodnego wiąże się z ograniczeniem czynników które go wywołują. Przede wszystkim zadbaj o dietę, zacznij od analizy swoich obecnych nawyków żywieniowych i składników swojego jadłospisu.
Ogranicz produkty zawierające sól oraz ostre przyprawy. Możesz je zastąpić łagodniejszymi przyprawami i ziołami, na przykład: imbirem, curry, kolendrą majerankiem lub kukumą. Warto również zacząć stosować wyroby z wysoką zawartością witamin, błonnika i przeciwutleniaczy – warzywa, owoce, orzechy, nasiona i ryby.

Pij dużo płynów

Na zbyt dużą ilość wody w organizmie lekarstwem jest… przyjmowanie jeszcze większej ilości płynów :-). Dzięki systematycznemu piciu wody twoje ciało nie będzie chciało zatrzymywać w swoich tkankach ich nadmiaru. Polepszy się również przemiana materii i oczyścisz swój organizm z toksyn. Pamiętaj, że zalecana ilość płynów to 2 – 2,5 litra. Oczywiście, by stawić czoła cellulitowi wodnemu, nie musisz pić samej wody mineralnej lub źródlanej, dodaj do niej cytrynę lub inne owocowe dodatki, kilka przykładów masz na filmie poniżej:

Detox Water (y)

Opublikowany przez Healthy Living House na 16 lipiec 2016

Odpowiednie tabletki na cellulit wodny

Nadmiar wody spod skóry można wyeliminować poprzez odpowiednie tabletki – suplementy diety. Najpopularniejszymi tabletkiami na cellulit wodny jest preparat Aqua-Femin. W naszym rankingu tabletek na cellulit zajął trzecie miejsce, głównie dlatego, że jest dedykowany tylko do wodnej odmiany pomarańczowej skórki. Jego działanie można podsumować następująco:

W Aqua-Feminie można znaleźć mix składników roślinnych, które poprawiają drenaż tkanek i wspomagają wydalanie nadmiaru wody oraz toksyn z organizmu.

zwalczcellulit
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *