Podstawowe ćwiczenia na cellulit

Obok odpowiedniej diety ćwiczenia stanowią niezwykle popularną formę walki z cellulitem. Dobrze dobrany wysiłek fizyczny powoduje lepsze spalanie tkanki tłuszczowej, przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu, krążenie krwi oraz funkcjonowanie m.in układu limfatycznego. Ćwiczenia na cellulit powinny być wykonywane w miarę regularnie, a jeśli to możliwe to nawet codziennie. Jeśli do tej pory do czynienia z wysiłkiem fizycznym miałaś raczej rzadko pamiętaj żeby na początku się za bardzo nie przemęczać…

…bo od razu przejdzie Ci ochota na dalsze ćwiczenia. Zacznij od swojego tempa, stopniowo intensyfikując wysiłek. Za kilkanaście/kilkadziesiąt dni złapiesz odpowiedni rytm.

Szybkie rozruszanie

Wyrób sobie nawyk popołudniowych spacerów. Już po około 30 minut w miarę intensywnego marszu Twój organizm zacznie spalać niepożądane, odłożone w Twoich tkankach „zapasy”. Spacer oczywiście wpływa także nie tylko na cellulit – poprawia nastrój i pozwala na chwilę zapomnieć o problemach codziennego dnia. Oprócz spacerów i marszów bardzo dobrym ćwiczeniem na cellulit jest różnego typu gimnastyka, w której biorą udział części ciała dotknięte lub mogące zostać dotknięte przez cellulit, a więc głównie uda, brzuch i pośladki. Odpowiednia gimnastyka sprzyja zwalczaniu tzw. złogów tłuszowych, ma także zbawienny wpływ na skórę, która dzięki lepszemu dotlenieniu powinna stać się jędrniejsza.

Ćwicz miejsca zagrożone cellulitem

Poniżej przedstawiamy Ci 3 ćwiczenia na cellulit, które wpływają na uda, pośladki lub brzuch. Są dość proste nawet dla osoby „początkującej”, dlatego proponujemy je na początek.

  • Nożyce – Aby wykonać to ćwiczenie połóż się prostymi nogami, bokiem na podłodze (najlepiej na miękkim dywanie, bo na twardej powierzchni może nieco boleć). Podeprzyj się rękoma i unoś jedną nogę jak najwyżej nie uginając jej tle razy ile dasz radę. Po wszystkim połóż się na drugim boku i wykonaj ćwiczenie ponownie.
  • Waga – Na początku zacznij od wykonywania tego ćwiczenia przy pomocy jednej nogi, po jakimś czasie jeśli dojdziesz do wprawy spróbuj dwiema na raz. Usiądź na podłodze staraj się unieść wyprostowaną nogę (nogi) do góry podpierając ręką w okolicy kolana. Jeśli wykonujesz ćwiczenie jedną nogą możesz spróbować podeprzeć ją druga noga.
  • Świeca – ćwiczenie świetnie znane z lekcji wychowania fizycznego. Leżąc na ziemi podnosimy na raz obie nogi do góry, w końcowej fazie unosząc także plecy. Do pomocy może nam sie przydać druga osoba. Za przykład niech posłuży poniższy filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=HV4l71DI1cw

zwalczcellulit
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *