Masażery antycellulitowe – sposób działania, rodzaje i aktualne promocje

Bardzo popularnymi metodami usuwania pomarańczowej skórki są masaże miesjc nim dotkniętych i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Masaże mogą być wykonywane w pofesjonalnym gabinecie urody / kosmetyki estetycznej, ale coraz częściej kobiety wykonują je same w domu. Zabieg ten wymaga nieco wprawy i doświadczenia, a także siły fizycznej dlatego producenci urządzeń kosmetycznych wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyli elektryczny masażer antycellulitowy

 

Masażer nie tylko na cellulit

Na wstępie trzeba zauważyć, że w zasadzie wszystkie prezentowane jako masażery do cellulitu urządzenia, mogą być wykorzystywane w zdecydowanie szerszym zakresie. Oznacza to, że wcale nie trzeba mieć pomarańczowej skórki, aby ich używać. Co więcej, mogą być stosowane do masowania zupełnie innych partii ciała, niż te dotknięte cellulitem. Przykładowo możesz masować także ramiona, bark, szyję, przedramię, łydki itp. Masażery są nazywane antycellulitowymi, ponieważ coraz bardziej powszechne stało się ich zastosowanie w zwalczaniu cellulitu. Kobiety zauważają lepsze efekty kuracji z zastosowaniem masażera. Mam nadzieję, że u Ciebie również efekty będą dobre – podziel się swoją opinią w komentarzu!

Dlaczego podczas walki z cellulitem warto stosować masażer?

Wykonanie skutecznego masażu na cellulit nie jest wcale prostą kwestią, ponieważ wymaga odpowiedniego nakładu sił i stosunkowo dużej intensywności. Pamiętaj, że jego zadaniem jest pobudzenie krążenia mające finalnie przyspieszyć rozbicie grudek znajdujących się pod skórą. Drugim celem masażu jest przyspieszenie wchłaniania kosmetyków, jakie stosujemy. Podczas masażu masażerem powinno się stosować odpowiedni balsam na cellulit lub żel. Masaż jest wtedy mniej dolegliwy, a krem wchłania się szybciej i łatwiej trafia do głębszych warstw skóry.

Masażer elektryczny czy nawet drewniany znacząco ułatwiają masowanie, sprawiają, że jest intensywne, przyjemniejsze, a co najważniejsze skuteczniejsze. Ilość ruchu i ucisków, jakie wykonujemy podczas masażu z antycellulitowym masażerem, jest nawet kilkadziesiąt razy większa niż podczas masażu dłońmi. Właśnie dla tego warto zainwestować w odpowiednie urządzenie.

Top 5 masażerów na cellulit

Wybraliśmy dla Ciebie kilka masażerów na cellulit, które według opisów funkcjonalności, recenzji i opinii w sieci będą dobrym wyborem dla większości z nas. Nie jest to ranking w klasycznym tego słowa znaczeniu. Jest to po prostu lista produktów, na jakie warto zwrócić uwagę.

Masażer na cellulit MEDIVON ME7722

Nasza ocena:

Masazer na cellulit Medivon Me 7722

Medivon ME 7722

Więcej
Niezwykle uniwersalne rozwiązanie

Informacje ogólne

Masażer Medivon ME7722 to prawdziwy kombajn wśród urządzeń tego typu. Jest najbardziej wszechstronne i rozbudowane urządzenie z całego zestawienia. Wiele końcówek masujących znajdujących się w zestawie i szerokie możliwości regulacji powodują, że praktycznie każdy dopasuje go do swoich potrzeb. Efekty masujące są zwiększane dzięki funkcji grzania, realizowanej poprzez emisję podczerwieni. Opinie odnośnie do funkcjonowania tego urządzenia są bardzo pozytywne.

Medivon ME7722 cechuje się dość dużą wagą (około 800 gram.) więc dociska skórkę pod swoim własnym ciężarem. Masażer posiada uchwyt do mocowania zaczepiany na rzep.

Najważniejsze cechy
 • Regulacja obrotów – regulacja prędkości obrotów pozwala na proste dostosowanie siły masowania. Jest to użyteczne, gdy używamy masażera na różne partie ciała. W tym modelu zastosowano płynną regulację (przy pomocy pokrętła).
 • Regulowany pasek (uchwyt) – dzięki niemu, sprzętu mogą używać osoby o różnej wielkości dłoni. Regulacji dokonuje się poprzez odpowiednie zapięcie rzepów. UWAGA: na filmie promocyjnym przedstawiony model masażera nieznacznie różni się od tego obecnie sprzedawanego. Na materiale wideo nie ma paska, natomiast ten sprzedawany obecnie pasek powinien mieć. Jeśli zależy Ci na nim – zasięgnij informacji w sklepie.
 • Zasilanie sieciowe – nie ma konieczności ładowania akumulatorów, w zamian za to musimy zadbać o podłączenie urządzenia do prądu w trakcie jego używania.
 • Zdejmowane końcówki masujące – do wyboru mamy 6 różnych końcówek masujących: kulkowych, palcowych, wałkowych falistych, kolczastych.
 • Dość spory rozmiar – masażer charakteryzuje się dość dużym rozmiarem, jednak jego konstrukcja i sposób trzymania sprawiają, że jest wygodny
 • Gwarancja producenta 2 lata.
Końcówki masujące
 • Głowica kulkowa – stosowana m.in. na brzuch lub ramiona. Wykorzystywana do eliminacji cellulitów obrzękowych, cellulitów połączonych z bólami
 • Głowica palcowa – stosowana głównie na nogi, pośladki, w obrębie brzucha, ramion. Wykorzystywana do retencji płynów, eliminacji cellulitów obrzękowych
 • Głowica wałkowa – j/w
 • Głowica falista – j/w
 • Głowica z kolczastą rolką – stosowana do pozbywania się nadmiarów wody i wygładzenia skóry. Wspomaga proces ujędrniania skóry oraz stymuluje ukrwienie i odwadnia system limfatyczny.
Podsumowanie

Masażer antycellulitowy Medivon ME7722 to urządzenie niezwykle wszechstronne. Ilośc opcji konfiguracyjnych w postaci wymiennych końcówek oraz płynnej regulacja sprawia, że ciężko będzie znaleźć osobę, której praca masażera nie będzie odpowiadać. Przydatną opcją jest również ogrzewanie realizowane w technologii podczerwieni. Cena urządzenia nie jest najniższa, ale nie wiem czy za taką cenę znajdziesz urządzenie o takiej funkcjonalności. Według mnie – nie.

Zobacz wideo
A jaka jest Twoja opinia?

Jeśli kiedykolwiek korzystałaś/korzystałeś z masażera Medivon ME7722 i chcesz podzielić się opinią o nim i jakie rezultaty udało Ci się osiągnąć, serdecznie zapraszamy do pozostawienia komentarza lub przesłania wiadomości e-mail.

Masażer na cellulit Beurer CM 50

Nasza ocena:

Masażer na cellulit Beuer CM-50

Beuer CM-50

Więcej

Świetny produkt w atrakcyjnej cenie

Informacje ogólne

Beurer CM 50 to bardzo popularny produkt w kategorii masażerów na cellulit. Jego producentem jest znana na rynku urządzeń medycznych firma BEURER. Świetne opinie wśród konsumentów notuje głównie z powodu dużej intensywności masażu. Budowa i zasada działania masażera wskazuje, że może on być stosowany z powodzeniem nie tylko przy kuracji antycellulitowej.

Masażer składa się z sześciu kółek wyposażonych w kolce. Kółka te, pogrupowane w trzy pary poruszają się w ruchu okrężnym. Konstrukcja masażera i sposób jego działania sprawiają, że wykonywany nim masaż jest bardzo intensywny i z całą pewnością efektem jego działania będzie zmniejszenie cellulitu. Użytkownicy korzystają z Beurer CM 50 także jako masażera do szyi, barków i nóg. Produkt jest dostępny w wielu sklepach internetowych.

Najważniejsze cechy
 • Regulacja obrotów – możliwość regulacji obrotów sprawa, że możesz dostosować siłę oddziaływania masażera na różne partie ciała. Niestety użytkownik może zastosować tylko dwie prędkości obrotowe, co może być mało wystarczalne.
 • Regulowany pasek (uchwyt) – dzięki czemu z urządzenia mogą korzystać osoby zarówno z małymi, jak i z dużymi dłońmi. Niestety powierzchnia masażera stykająca się z wewnętrzną częścią dłoni nie jest gumowana w związku z tym urządzeni może leżeć w dłoni trochę niestabilnie.
 • Zasilanie sieciowe – nigdy nie zabraknie Ci prądu w baterii. Warto zauważyć, że kabel zasilający jest odłączany.
 • Zdejmowane wałki masujące – znacznie ułatwiają czyszczenie.
 • Gwarancja producenta 3 lata.
Podsumowanie

Masażer antycellulitowy Beurer CM 50 to dobry wybór dla osób, chcących pozbyć się pomarańczowej skórki. Mimo wad w postaci małego zakresu regulacji oraz braku gumowanej powierzchni, a także braku dodatkowych czy zapasowych rolek jest to urządzenie godne uwagi. Beurer CM 50 jest urządzeniem solidnym i bardzo dobrze przemyślanym.

Zobacz wideo
A jaka jest Twoja opinia?

Jeśli miałaś/miałeś okazję korzystać z masażera i masz przemyślenia odnośnie osiągniętych efektów – powiedz nam o tym w komentarzu lub wyślij wiadomość e-mail!

Masażer na cellulit Homedics ELMCELL 100 EU

Nasza ocena:

Masażer antycellulitowy Homedics ELMCELL 100 EU

Homedics ELMCELL 100 EU

Więcej

Nowoczesne rozwiązanie

Informacje ogólne

Kolejny masażer na cellulit Homedics ELMCELL 100 EU to bardzo nowatorskie i przemyślane rozwiązanie. Masażer posiada promiennik podczerwieni. Urządzenie firmy Homedics dzięki zróżnicowanym wymiennym końcówkom (3) ma bardzo uniwersalny charakter i może być używane na wiele różnych dolegliwości, a także dla przyjemności. Z opinii użytkowników wynika, że efekty działania urządzenia są bardzo pozytywne.

Masażer antycellulitowy Homedics ELMCELL 100 EU posiada rzadko spotykaną w urządzeniach w tej grupie cenowej funkcjonalność – podgrzewanie przy pomocy promiennika podczerwieni. Podgrzewanie poprzez oddziaływanie na skórę ma za zadanie spotęgować efekt leczniczy samego masażu. Oprócz pro zdrowotnego działania podgrzewanie podczerwienią sprawia, że masaż jest przyjemniejszy niż masaż „na zimno”. Sam masażer działa na zasadzie generowania wibracji, które potem przenoszone są na końcówkę masującą.

Najważniejsze cechy
 • Regulacja obrotów – regulacja obrotów pozwala na bardzo łatwe dostosowanie siły masowania. Jest to niezmiernie przydatne, zwłaszcza gdy używamy masażera na wrażliwe partie ciała. W urządzeniu zastosowano płynną regulację (przy pomocy pokrętła), co daje możliwość dowolnego ustawienia siły masażu w ramach dostępnej mocy.
 • Regulowany pasek (uchwyt) – Dzięki niemu, masażera mogą używać osoby o różnej wielkości dłoni. Regulacja następuje poprzez odpowiednie zapięcie rzepów. Powierzchnia styku wewnętrznej części dłoni nie jest wykonana z materiału antypoślizgowego.
 • Zasilanie sieciowe – nie ma konieczności ładowania urządzenia, w zamian za to musimy zadbać o podłączenie masażera do prądu w trakcie używania.
 • Zdejmowane końcówki masujące – do wyboru mamy 3 różne końcówki masujące z kolcami o różnej wielkości. Zdejmowane końcówki ułatwiają czyszczenie.
 • Dość spory rozmiar – masażer charakteryzuje się stosunkowo dużym rozmiarem, jednak jego budowa i sposób trzymania sprawia, że jest wygodny
 • Gwarancja producenta 2 lata.
Podsumowanie

Masażer antycellulitowy Homedics ELMCELL 100 EU to właściwy wybór dla kobiet chcących pozbyć się pomarańczowej skórki. Na uwagę zasługuje obecność podgrzewania podczerwienią, które potęguje efekty lecznicze masażu. Minusem może być dość duży rozmiar urządzenia, jednak nie sprawa ona, że urządzenie jest nieporęczne. Masażer Homedics ELMCELL 100 EU to dobry wybór dla kobiet zmagających sie z cellulitem.

Zobacz wideo
A jaka jest Twoja opinia?

Jeśli kiedykolwiek korzystałaś/korzystałeś z masażera ELMCELL 100 EU i możesz się podzielić opinią o nim i jakie efekty udało Ci się osiągnąć, zapraszamy do pozostawienia komentarza lub przesłania wiadomości e-mail.

Wybór odpowiedniego masażera na cellulit

Obecnie na rynku dostępnych jest niezliczona ilość urządzeń masujących. Producenci tworzą coraz to nowe modele, wprowadzając funkcje, bez których można byłoby się obejść, jednocześnie podwyższając ceny. Jak zatem wybrać właściwy masażer antycellulitowy?

Najważniejsze to określenie potrzeb i funkcji, jakie chcemy, aby nasz przyszły nabytek posiadał oraz określenie budżetu. Budżet jakim dysponujemy, jest kluczowy, ponieważ ceny masażerów na cellulit wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Warto też zastanowić się, czy sprzęt ma być na akumulatory / baterie, czy zasilany bezpośrednio z gniazdka, a może w ogóle nie potrzebujesz masażera elektrycznego, tylko n. klasyczny, drewniany?

Szukając masażera na cellulit, warto rozpatrzeć kilka następujących cech i funkcji:

 • Sposób masowania – skóra w różnych miejscach ciała ma różną wrażliwość, dlatego warto określić jakie miejsca będziesz masować, jaka jest tam skóra i pod tym kątem wybierać masażer. Przykładowo, jeśli cellulit masz na brzuchu (gdzie skóra jest dość wrażliwa) może lepiej będzie zaufać urządzeniu, które zamiast ostrych kolców ma łagodne, obłe końcówki.
 • Wymienne końcówki masujące – niektóre urządzenia posiadają wymienne końcówki masujące, dzięki czemu można stosować je w różnym celu, oraz na inne obszary ciała. Wymienne końcówki powodują, że masażer ma bardziej uniwersalny charakter. Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że urządzenie nie przypadnie Ci do gustu – zamiast wymieniać cały masażer, wystarczy tylko zmienić końcówkę! Jeśli już pozbędziesz się cellulitu, urządzenie z powodzeniem będzie pełnić szereg innych funkcji np. zwykłego masażera relaksacyjnego. Niektóre modele sprzedawane są nawet z 5 nakładkami. Jeśli w domu jest kilku domowników, urządzenie z wieloma końcówkami może być stosowane przez wszystkich.
 • Prędkość i programy masowania – tak jak pisałam wcześniej skóra bez znaczenia czy dotknięta cellulitem, czy nie może mieć różna wrażliwość. Bardzo istotne jest zatem dopasowanie prędkości, intensywności wibracji masażera. Im większa możliwość regulacji tym masażer jest bardziej uniwersalny i łatwiej możesz go dostosować do własnych potrzeb, wymagań i wytrzymałości
 • Sposób trzymania – w przypadku masażerów ręcznych wyróżniamy w zasadzie dwa sposoby trzymania – poprzez rączkę (podobnie jak np. suszarka do włosów) lub przez oparcie zewnętrznej części dłoni na specjalnym materiałowym pasie. Drugi rodzaj jest w przypadku masażera na cellulit lepszy, ponieważ ułatwia wywieranie nacisku na ciało i mniej męczy dłonie – dlatego jest rekomendowany. Pamiętaj, że efekt osiągniesz przy konsekwentnym stosowaniu masażera, dlatego warto zadbać, aby jego używanie było przyjemne i wygodne.
 • Inne funkcjonalności – czy wiesz, że część masażerów posiada funkcjonalności, o jakich nam się nie śniło? Usuwanie zrogowaciałego naskórka, czy końcówki do akupunktury to tylko niektóre z nich.

 

Rodzaje masażerów wg partii ciała

Masażery do ciała (+cellulit)

Stosowane do masowania większych partii ciała takich jak uda, bark, szyję, przedramię, łydki, pośladki itp. Tego typu masażery ręczne wykorzystuje się właśnie do masowania obszarów dotkniętych cellulitem. Charakteryzują się dość intensywnym (aczkolwiek zwykle regulowanym) sposobem masowania.

Masażery do twarzy

Są to zwykle bardzo małe ręczne masażery elektryczne o dużo delikatniejszym działaniu niż masażery do ciała. Często mają wymienne końcówki, co wskazuje na ich różne zastosowania (masowanie, pobudzanie krążenia, oczyszczanie skóry itp.)

Masażery do szyi / karku

Mają zupełnie odmienny wygląd .Przyjmują kształt zbliżony do półokręgu. Tego rodzaju masażer zakłada się na szyję, a niektóre opiera na ramionach. Stosuje się go w celu łagodzenia bólu szyi wynikającego np. z przeciążenia czy długotrwałego siedzenia przy komputerze.

Masażery do stóp

Przyjmują kształt zbliżony do miski z odpowiednio wyprofilowanymi otworami na stopy. W niektórych modelach do tego rodzaju miski nalewa się wody, która może być wzbogacona np. o sole aromatyzujące. Sam masaż odbywa się poprzez wibracje lub ruch kilkudziesięciu punktów zlokalizowanych na dnie. Masażery do stóp mogą mieć cały szereg funkcji – podgrzewania i utrzymywania określonej temperatury wody, ozonowania (w celu eliminacji przykrego zapachu stóp), akupresurę czy pumeks.

Masażer na plecy (mata pasująca)

Specyficzny rodzaj masażera elektrycznego służy tylko do masowania pleców. Przybiera formę maty nakładanej na krzesło lub fotel, w której znajdują się ruchome lub nie, punty masujące. Regulacja intensywności i wybór programu odbywa się na specjalnym pilocie sterującym. Na rynku istnieją także fotele ze wbudowanym masażerem pleców, są one jednak bardzo kosztowne. Fotele masujące mogą się znajdować na wyposażeniu samochodów z najwyższej półki. Masażer na plecy daje świetne efekty, jeśli prowadzisz siedzący tryb życia.

Rodzaje masażerów wg sposobu działania

Masażer mechaniczny

Masaż następuje poprzez ruch (najczęściej okrężny) specjalnych głowic masujących. Głowice mogą przyjmować różne kształty, a prędkość poruszania się można zmieniać, dzięki czemu można osiągnąć różny poziom intensywności masażu.

Masażer wibracyjny

Masaż następuje poprzez przeniesienie wibracji z urządzenia na ciało. W masażerach tego typu podobnie jak w mechanicznych często dostępne są różne końcówki masujące.

Masażer próżniowy

Masażer próżniowy nie ma końcówek wibracyjnych, ma natomiast dużą przyssawkę wysysającą powierzę i tworzącą próżnie. Dzięki wykorzystaniu próżni krążenie krwi i limfy wewnątrz ciała ulega poprawie, a to z kolei skutkuje skuteczniejszym usuwaniem toksyn z organizmu.

Rodzaje masażerów wg zasilania

Masażery mogą być zasilane na różne sposoby. Zastanów się, który jest dla Ciebie najlepszy.

Zasilany bateryjnie / akumulatorowo

Najczęściej spotykana forma zasilania. Masażery na baterie / akumulator to zwykle masażery do twarzy i część masażerów do ciała. Urządzenia na baterie charakteryzuje łatwość obsługi i przenośność, nie musimy bowiem przed użyciem szukać gniazdka i użerać się z kablem. Musimy natomiast zadbać o jego uprzednie naładowanie. Niestety sporo masażerów na akumulator nie obsługuje standardu ładowania z USB, więc zachodzi konieczność posiadania dodatkowej ładowarki, co może być kłopotliwe np. w podróży.

Zasilany sieciowo

Masażer zasilany bezpośrednio z sieci elektrycznej przy pomocy przewodu. Urządzeń tego typu nie dotyczą bardzo poważne ograniczenie wersji z akumulatorami – niska moc, nie trzeba także martwić się o ładowanie. Masażery zasilane z sieci to zwykle masażery do stóp, niektóre masażery do ciała / twarzy, oraz oczywiście maty i fotele masujące plecy.

Bez zasilania

Istnieją także masażery tradycyjne, niezasilane w żaden sposób. Ich działanie jest napędzane siłą ludzkich mięśni. Są to np. masażery do stóp przyjmujące postać wałka z delikatnymi kolcami. Wałek ten obraca się podczas ruchu stopą osoby, która go używa. Kolejny przykład to masażery głowy, przyjmujące postać jedynie kilku połączonych ze sobą drucików z delikatnym zakończeniem.

piotr
Share

Komentarzy: 7

 1. od jakiegoś czasu mam beurera i jest świetny jeżeli chodzi o cellulit :3 nic w sumie nie boli, a wręcz dość przyjemnie ;p dobrze jest nakładac coś jeszcze na skórę żeby się fajnie nawilżało w między czasie, także u mnie leci vialise i własnie sprzęcik.. jak na takie dobre 2-3 miesiące używania jest bardzo spoczko :p

 2. o wiele lepiej mi z masażerem w domu bo wiem kiedy mam czas na taki masaż i jest mi łatwiej wszystko zaplanować niż dogadywać się z jakimiś masażystkami czy klinikami. ostatnio kupiłam sobie własnie medivona i do kompletu vialise żeby razem zwalczyć cellulit. bardzo dobrze razem działają.

 3. myślę, że najlepszy z tych wszystkich w rankingu jest nr 2 😀 mam go więc mogę potwierdzić że warto się z nim zapoznać. ładnie też działa przy skórze jeżeli ma się nałożony kosmetyk na sobie (tylko nie zbyt gęsty, przed obecnym vialise miałam dość zbyty krem i nie było to zbyt ok), bo nie dość że i sam krem się wchłania to jeszcze masażer poprawia wnikanie tego kosmetyku do skóry <3

 4. taki w sumie masażer próżniowy dobrze działa na cellulit? są jakieś plusy i minusy kupowania takiego sprzętu?

 5. A jakie żele czy tam kremy poelcacie przy okazji masazu?

 6. Weronka biedronka Reply

  Który masażer sprawdzil sie u was?

 7. Bardzo fajny artykul, sama niedawno zaczelam przygode z masażerem mechanicznym i poki co mi sie podoba 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *