Bieganie na odchudzanie – kilka podstawowych wskazówek

Wiele razy obiecywałaś sobie, że w końcu zaczniesz biegać? Bo to takie zdrowe podobno, bo słyszałaś ze nic tak nie spala tłuszczu jak jogging, bo to takie modne (przecież nawet celebryci biegają o poranku). Próbowałaś wiele razy i zawsze kończyło się fiaskiem?

SPOKOJNIE! Pomoc w drodze. Mamy dla Ciebie 7 praktycznych i naprawdę sprawdzonych wskazówek jak wytrwać w postanowieniu i co najważniejsze: co zrobić by czerpać z biegu przyjemność.

1. Po prostu to zrób.

Nie czekaj do jutra, do kolejnego poniedziałku czy następnego miesiąca. Zacznij dzisiaj. Podbiegnij do komputera aby sprawdzić e-maila, potruchtaj do sklepu, który znajduje się po drugiej stronie ulicy, wykorzystaj czas kiedy jesteś z psem na spacerze – pobiegnij na koniec bloku I spowrotem w czasie kiedy pies obwąchuje kolejne drzewo. Zacznij dzisiaj i nigdy więcej nie oglądaj się za siebie! To takie proste

2. Nie zaczynaj zbyt szybkim tempem.

Najczęstszy błąd popełniany przez początkujących, to za szybki bieg! Wyobraź sobie,że wychodzisz z domu, zaczynasz biec, narzucasz sobie za wysokie tempo, nagle czujesz się wyczerpana, brakuje oddechu… więc co robisz? Poddajesz się a przecież tego nie chcemy… weź sobie tę prostą radę do serca – zacznij powoli. I mam tutaj na myśli naprawdę ślimacze tempo. To znaczy wolniej od Twojego wyobrażenia na temat tego słowa. Jeśli po jakimś czasie wolnego truchtu, czujesz że masz na tyle energii i siły, że dasz radę – Świetnie! – możesz delikatnie przyspieszyć ale nie szarżuj. Pamiętaj, że może to Twoje pierwsze, ale na pewno nie ostatnie bieganie. A narazie – baw się tym, oszczędzaj się, obserwuj zachowanie organizmu i czerp radość z każdego kolejnego postawionego kroku.

3. Zainwestuj w dobre buty.

Znajdź sprawdzony sklep sportowy . Przydadzą Ci się porządne buty do biegania. Co prawda para takich to koszt ok. 200-300 zł., ale na pewno będą tego warte. Nie spiesz się z wyborem, poświęć troche czasu na dopasowanie ich do rodzaju swojej stopy a uchroni Cię to od pęcherzy, odparzeń, obtarć i kontuzji podczas długiego biegu. Tutaj znajdziesz ciekawe promocje na buty, ubrania i akcesoria sportowe z których często ja korzystam

4. Nie irytuj się.

Nawet najbardzej zagorzali fani joggingu miewają swoje gorsze dni. Nie poddawaj się z powodu jednego nieudanego biegu, bo to zdarza się każdemu z nas. Następny raz będzie z pewnością lepszy – Obiecuję!

5. Nie porównuj się do innych.

I co z tego, że szczupła opalona blondynka w krótkich szortach wyprzedza Cię na Twojej trasie? Biegnij cały czas swoim rytmem i koniec kropka. Jeśli masz ochotę przyspieszyć, przyspiesz ale nie porównuj się do innych, to najgorsze co może być. Bieganie jest sportem indywidualnym. Chcesz się sprawdzić? Spójrz w lustro – to Twój przeciwnik. Biegaj dla siebie, nie dla kogoś innego.

6. Słuchaj swojego ciała.

Nie przeginaj i nie zmuszaj się. Zatrzymaj się jeśli tego potrzebujesz, zwolnij jeśli czujesz, że czas to zrobić a w końcu zobaczysz, że z każdym następnym wyjściem na jogging robisz to coraz rzadziej lub w ogóle. Wtedy poczujesz prawdziwą przyjemność z biegania.

7. Znajdź swoją motywację.

Cokolwiek to jest: chcesz być szybszy, zgubić zbędne kilogramy, a może pokonać jakiś dłuższy dustans? Ustaw sobie cel i dzień po dniu zbliżaj się do niego małymi krokami. To nie marzenie o którym śnisz– to cel który właśnie realizujesz!

zwalczcellulit
Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *