Mezoterapia – skuteczny zabieg na cellulit

Mezoterapia (inaczej intradermoterapia) to niechirurgiczny zabieg medyczny, działający miejscowo. Polega on na dostarczeniu skórze właściwej tak zwanego koktajlu czyli odpowiednich „dobrych” substancji odżywczych lub wspomagających regenerację. Wspomniany zabieg jest wykorzystywany w medycynie estetycznej oraz dermatologii zarówno w leczeniu jak i profilaktyce. Mezoterapia jest również coraz częściej stosowana w usuwaniu cellulitu, dlatego warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi informacjami o tej kuracji.

Możemy wyróżnić kilka typów omawianego zabiegu, chociaż istnieją spory i kontrowersje czy wszystkie z nich możemy zaliczyć do grupy mezoterapii:

 • Mezoterapia igłowa – Najpopularniejsza odmiana, w której substancja aktywna jest wprowadzana przy pomocy ukłucia igłą lub za pomocą specjalnego urządzenia
 • Mezoterapia bezigłowa – Nieco bardziej zaawansowana forma, w której wprowadza się substancję bezinwazyjnie za pomocą elektropolacji, gdzie prąd o odpowiedniej częstotliwości poprawia przepuszczalność błony komórkowej i umożliwia wprowadzenie preparatu.
 • Sonoforeza – Zasada działania jest tutaj bardzo podobna do mezoterapii bezigłowej, jednak za zwiększenie przepuszczalności odpowiadają ultradźwięki.

Mezoterapia – zabieg na cellulit

Mezoterapia cellulitu wiąże się ze wstrzykiwaniem substancji leczniczej prosto do podskórnej tkanki tłuszczowej na obszarze dotkniętym schorzeniem. Wprowadzanie substancji dokonywane jest zwykle metodą iniekcji punktowej w której ukłucia następują co kilka centymetrów. Zabieg mezoterapii jest zalecany dla osób z cellulitem w każdej fazie i na każdym obszarze.

Leczenie za pomocą mezoterapii zmniejsza widoczne objawy cellulitu i polepsza ogólny wygląd skóry. Końcowy efekt jest jednak uzależniony od stopnia zaawansowania pomarańczowej skórki. Cellulit we wczesnej fazie można praktycznie całkowicie wyeliminować, natomiast przy widocznym cellulicie w ostatniej fazie da się osiągnąć ogólną poprawę wygląd skóry i jej wygładzenie. Zabieg stymuluje i pobudza naturalne procesy metaboliczne w tkance tłuszczowej.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • cukrzyca (zwłaszcza nieunormowana)
 • menstruacja
 • uczulenie lub alergia, na jakikolwiek składnik koktajlu lub stosowanych środkach przeciwbólowych
 • ciąża, karmienie piersią
 • wiek poniżej 6 lat
 • cukrzyca (zwłaszcza nieunormowana)
 • choroby nowotworowe
 • grzybicze, wirusowe i bakteryjne infekcje skóry (np. opryszczka), oraz także stany zapalne
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych
Zuzanna
Share

Pasjonatka nowych technologii. Interesuje się także psychologią oraz medycyną estetyczną. Uwielbiam podróże, polskie kryminały oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Prowadzę kilka serwisów internetowych.

Komentarzy: 2

 1. witam , miałam bardzo duży problem z cellulitem i niestety ani dieta ani ćwiczenia mi nie pomagały .
  Zaczęłam poszukiwać i interesować się nowymi metodami walki z cellulitem .Zainteresowałam się zabiegiem preparatem alidya i zdecydowałam się na wykonanie takiego zabiegu w jednej z warszawskich klinik beautymed u Dr mirackiego . Zabiegi te są wykonywane w formie mezoterapii czyli ostrzykiwania w odstępach ok 7 dni .
  Jestem po 7 zabiegu i bardzo jestem zadowolona z efektu .Mój cellulit bardzo widocznie się zmniejszył i efekt się pogłębia.Dla mnie super ! 🙂

  1. Witam a jaki byl koszt jesli mozna wiedziec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.