Cztery dietetyczne porady

Co robić aby nie dopuścić do powstania tak nielubianej przez wszystkie kobiety pomarańczowej skórki? Jak się przed nią skutecznie bronić? Z jakimi produktami powinniśmy definitywnie się pożegnać?  Czy warto wydawać pieniądze na witaminy i suplementy diety? Między innymi na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Gorąco zachęcam do lektury.

Najważniejsza jest prewencja – działaj zanim cellulit powstanie!

Powszechnie wiadomo jest, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie inaczej jest w przypadku cellulitu – dlatego zanim zobaczysz na swoich udach brzuchu i pośladkach fałdki zastanów się nad zamianami w swojej diecie. Nawet jeśli nie masz jeszcze pomarańczowej skórki zmień nawyki żywieniowe – jedz posiłki częściej, ale zastąp je mniejszymi porcjami. Odstaw sól i spożywaj więcej warzyw.

Myśląc o własnym wyglądzie rezygnujemy z kilku produktów

Oprócz wspomnianej wcześniej soli warto ograniczyć także produkty doprawione ostrymi przyprawami, ciężkostrawne i tłuste. O jadaniu w fast foodach kilka razy dziennie możesz zapomnieć – taka dieta nie prowadzi do niczego dobrego! Odstaw także papierosy i inne używki – wprowadzają do Twojego organizmu niepotrzebne toksyny. Powyższe zmiany wpłyną pozytywnie także na inne aspekty Twojego życia, nie ma więc się co dłużej zastanawiać.

Dobra dieta to nie tylko posiłki….

…to także płyny jakie przyjmujemy. Przede wszystkim pij dużo wody zawierającej jak najmniejsze ilości sodu. Herbatę zwykłą zamień zielona herbatą i pij więcej soków warzywnych (najlepiej tych „eko”). Soki tego rodzaju dostarczają niezbędnych minerałów i witamin, ponadto są zwykle niskokaloryczne. Idealny jest sok z czarnego bzu – usuwający nadmiar wody z  przestrzeni międzykomórkowych.

A co z przyjmowaniem witamin i suplementów diety? Czy ma to w ogóle jakiś sens?

Oczywiście, suplementy diety witaminy i odpowiednie składniki odżywcze mogą wpływać pozytywnie na cellulit. W pierwszej kolejności powinnaś zadbać, aby witaminy pozyskiwać w produktach naturalnych. Czasem, ze względu na tempo naszego życia i ciągłe zabieganie jest to niemożliwe, dlatego dobrym i godnym uwagi kompromisem są właśnie suplementy diety. Ciężko jest czasem taks komponować posiłki, aby zawierały wszystko co potrzebne do wali z cellulitem – od witaminy C przez krzem na kwasach omega 3, 6 i 9 kończąc.

Zuzanna
Share

Pasjonatka nowych technologii. Interesuje się także psychologią oraz medycyną estetyczną. Uwielbiam podróże, polskie kryminały oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Prowadzę kilka serwisów internetowych.

Ping

  1. Pingback: Dieta na cellulit – zwalcz-cellulit.pl | Właściwy katalog stron

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.